Pałac Sulisław

*****

Pałac Sulisław

Tu tradycja łączy się z luksusem

Początki Pałacu Sulisław sięgają XVII stulecia. Jednym z prominentnych właścicieli tego obiektu był Król Prus Fryderyk Wilhelm III.

Początki Pałacu Sulisław sięgają XVII stulecia. Jednym z prominentnych właścicieli tego obiektu był Król Prus Fryderyk Wilhelm III. Pałac został wybudowany w stylu neogotyckim. Za sprawą unikatowej architektury i narożnych wież zyskał bajkowy wygląd. Dzięki gruntownemu remontowi i stylowej aranżacji wnętrz stał się jednym z najbardziej reprezentacyjnych miejsc regionu. Pałac Sulisław to także pierwszy pięciogwiazdkowy hotel na Opolszczyźnie.

Wnętrza

Przestronne, eleganckie pokoje, najszlachetniejsze materiały użyte do unikatowej aranżacji wnętrz oraz obsługa hotelowa gotowa spełnić Państwa życzenia – wszystko to tworzy wyjątkową atmosferę zapewniającą spokój i komfortowy wypoczynek.

Tu każdy może poczuć się wyjątkowo.

Ceylon SPA

Zapobieganie, oczyszczanie, uodparnianie

W Pałacu Sulisław znajduje się pierwsze w Polsce SPA, które w swojej ofercie posiada pełną, unikatową gamę zabiegów ajurwedyjskich. Ajurweda to tradycyjny system medyczny, który bazuje na trzech zasadach: zapobiega, oczyszcza i uodparnia. Naszym Gościom oferujemy profesjonalne, ajurwedyjskie konsultacje lekarskie oraz masaże wykonywane przez wykwalifikowanych masażystów ze Sri Lanki. Dobrodziejstwa płynące z zabiegów ajurwedyjskich zapewnią odprężenie, poprawę samopoczucia oraz przypływ sił witalnych.

Relaksujące i lecznicze właściwości terapii wodnych znane są od dawna. W trosce o zdrowie i dobre samopoczucie Gości proponujemy skorzystanie z pałacowych saun i oraz basenu z dobroczynnym przeciwprądem.

Restauracja Graf

Kulinarna filozofia tradycyjnej polskiej kuchni

Pałacowa restauracja Graf sięga do miejscowej tradycji kulinarnej, oferując dania kuchni polskiej w wykwintnym wydaniu. Oferujemy Państwu oryginalną kartę menu pełną zaskakujących smaków i pięknie podanych dań. Szef Kuchni poleca przede wszystkim dania kuchni polskiej oraz potrawy i ciasta przygotowane według pałacowych, regionalnych receptur.

O restauracji

Pokoje i apartamenty

Komfortowe i klimatyczne...

Pałacowe pokoje zostały wyposażone w oryginalne meble. Każdy pokój jest wyjątkowy i charakteryzuje się indywidualnym wystrojem wnętrza. Doskonałe wyposażenie, wygodne meble i wysmakowane detale zapewniają komfortowy wypoczynek. Dzięki zastosowaniu naturalnych materiałów, najwyższej jakości tkanin oraz elementów dekoracyjnych uzyskano efekt przytulności i domowego ciepła.

Zobacz wszystkie pokoje

Historia Pałacu

Sulisław – pałac z hinduskich baśni

Istnienie zamku i majątku rycerskiego sięga czasów średniowiecza i ma konotacje z zakonem Templariuszy. Wiadomo, że we wsi Sulisław w XVII w. stał piękny dwór. Początki pałacu sięgają 1688 r. W roku 1814 wieś stała się własnością cesarza Wilhelma I, który przekazał ją feldmarszałkowi Grafowi Zork von Wartenberg jako nagrodę za zasługi w walce z Napoleonem. W 1888 roku właścicielem Sulisławia został Hans Karl Hrabia von Schaffgotsch, syn właściciela pałacu w Kopicach. W 1909 r. cały majątek został wydzierżawiony, a dekadę później kupił go hrabia von Franken- Sierstorpff i był w rękach tej rodziny do 1945 r. Pięknie odrestaurowany Pałac Sulisław leży na szlaku zabytkowych, historycznych zamków województwa opolskiego.

Poznaj historię Pałacu